• zaloguj się
  • utwórz konto

Studia podyplomowe - Centrum Kształcenia Podyplomowego

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Logopedia Kliniczna

Szczegóły
Kod 706-SP-LK
Jednostka organizacyjna Centrum Kształcenia Podyplomowego
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Czas trwania 2-letnie
Opłaty 11 600,00 zł (2 900,00 zł za każdy semestr).
Adres komisji rekrutacyjnej Centrum Kształcenia Podyplomowego ul. J. Mikulicza-Radeckiego 4a, 50-345 Wrocław tel. 71/784-28-09 parter - pokój numer 1.23, 1.24
Godziny otwarcia sekretariatu Godziny przyjęć w miesiącach czerwiec-wrzesień od poniedziałku do piątku od 9:00 do 14:00
Adres WWW https://www.umw.edu.pl/pl/centrum-ksztalcenia-podyplomowego
Wymagany dokument
  • Dokumenty poświadczające wykształcenie wyższe (licencjat/magister)
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Szanowni Państwo,

zapraszamy na studia podyplomowe Logopedia Kliniczna (edycja 16) rozpoczynające się w roku akademickim 2024/2025

Opis studiów: 
Celem studiów jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie specjalistów do pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi z zaburzeniami mowy i języka o różnorodnej etiologii, z trudnościami w komunikacji werbalnej oraz przygotowanie do dalszego kształcenia specjalistycznego np. neurologii klinicznej. Jednocześnie studia przygotowują do pracy logopedy z osobami z ośrodkowo umiarkowanymi zaburzeniami mowy i języka (afazją, dysfazją, anartią, dyzartrią, autyzmem, niepłynnością mówienia) oraz zaburzeniami głosu i mowy w chorobach psychicznych oraz zaburzeniach/spektrum zaburzeń  (np. mutyzm, autyzm). Ponadto uzyskane kompetencje pozwalają na opracowanie programów i pracę terapeutyczną pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi, wadami genetycznymi, uszkodzeniami pourazowymi, i innymi problemami utrudniającymi komunikację językową, między innymi z osobami w wieku podeszłym. Absolwenci zostają wyposażeni w wiedzę i umiejętności do zintegrowanej pomocy leczniczo-rehabilitacyjnej w leczeniu zaburzeń mowy i organizacji mózgowej języka w Placówkach Służby Zdrowia, Ośrodkach Terapeutycznychi Oddziałach Szpitalnych.

Program studiów podyplomowych Logopedia Kliniczna edycja 16

Wymagania ogólne:
Uczestnikiem studiów może być absolwent studiów wyższych, preferowane są kierunki: medycyna, kierunki nauczycielskie, filologia polska, pedagogika, fizjoterapia, psychologia i inne (kwalifikacja pełna co najmniej na poziomie VI Polskich Ram Kwalifikacji, zwanych dalej PRK uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r.). 

Wymagania formalne dla kandydatów na studia podyplomowe:  
Przyjęcie na studia podyplomowe następuje po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na podstawie wskazanego poniżej kompletu dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej, weryfikującej poprawność wymowy kandydata. 

W ramach rekrutacji obowiązuje rejestracja w systemie IRK i złożenie kompletu dokumentów  
w Centrum Kształcenia Podyplomowego:

  • podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z systemu IRK;
  • kserokopię dyplomu ukończenia studiów na poziomie wskazanym w Wymaganiach ogólnych poświadczoną notarialnie bądź przez pracownika Centrum Kształcenia Podyplomowego przyjmującego dokumenty. 
  • termin rekrutacji może się zmienić - rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc 

Dokumenty należy dostarczyć:
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Podyplomowego
ul. J. Mikulicza-Radeckiego 4a, 50-345 Wrocław
Tel. 71/ 784-28-09

 

Od cudzoziemców wymagamy:    

  • podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z systemu IRK; 
  • dyplomu ukończenia studiów na poziomie wskazanym w Wymaganiach ogólnych w Polsce lub za granicą, uznany lub nostryfikowany na zasadach określonych w odrębnych przepisach.  

Komisja Kwalifikacyjna:  
1.Ogłasza na stronie internetowej termin i miejsce rozmowy kwalifikacyjnej dla kandydatów na studia podyplomowe w zakresie Logopedii Klinicznej, nie później niż 7 dni kalendarzowych przed ustaloną datą rozmowy kwalifikacyjnej. 
2.Na studia podyplomowe z zakresu Logopedii Klinicznej przyjmowane są osoby z kompletem dokumentacji oraz z pozytywnym wynikiem rozmowy kwalifikacyjnej.